Kasy fiskalne towarzyszą nam już od lat 90-tych. Na przestrzeni lat zyskały mniejsze rozmiary i wiele unowocześnień. Kasa służy jedynie ewidencji sprzedaży i w razie potrzeb integruje się z szalką ważącą, drukarką fiskalną i terminalem płatniczym. Wraz ze zmianami przepisów wymagana jest modernizacja tych urządzeń, co niestety nie dzieje się ani często ani szybko.

Wirtualne kasy fiskalne

Fiskalizacja paragonów od zawsze wymaga specjalistycznego i drogiego sprzętu. Używanie kasy i drukarki fiskalnej sprowadza się jednak wyłącznie do wystawiania paragonów oraz raportowania do KAS. Czy te urządzenia mogą służyć do czegoś więcej? W tej postaci niestety nie.

Bez wątpienia szybko zmieniający się rynek wymaga od przedsiębiorców wprowadzania wielu zmian. Co więc w przypadku rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wirtualnych kas fiskalnych mających postać oprogramowania? Właściciele firm z branży objętej nowymi zmianami prawnymi, z pewnością mają na uwadze rezygnację ze znanej im formy rejestracji sprzedaży, na rzecz aplikacji mobilnej. O tym, czy takie rozwiązanie będzie lepsze można tylko spekulować.

Bezpieczeństwo fiskalizacji

Często nowości techniczne budzą wiele obaw pod względem bezpieczeństwa. Odejście od stacjonarnych kas i drukarek fiskalnych nie będzie dla wszystkich oczywiste mimo postępującej technologii. Jednak producenci wirtualnych kas fiskalnych chcąc zachęcić Klientów do zmian, nie pozwolą sobie na żadne faux pas. Utrzymanie takich rozwiązań jak wirtualne kasy fiskalne w formie aplikacji zależy także od państwa, które najprawdopodobniej dokładnie zmierzą zgodność aplikacji i jej funkcjonalności z obowiązującym prawem. Takie oprogramowanie przed wyjściem na rynek przejdzie szereg badań, które z pewnością wykryją nieprawidłowości.

Jakie korzyści może przynieść korzystanie z wirtualnej kasy fiskalnej? Przede wszystkim mobilność i prostotę użytkowania. Mobilne kasy mogą znacznie zoptymalizować czas transakcji. Wystawianie e-paragonów i e-faktur będzie wygodne i przygotuje firmę do całkowitego odejścia od papierowych dokumentów – taki trend można zauważyć już w wielu branżach. Kolejną korzyścią jest bezpieczeństwo danych – nowoczesna technologia zapewni odpowiednie szyfrowanie danych i automatyczną kopię zapasową. Dzięki temu nie musisz martwić się o to, że faktura gdzieś się zagubi lub paragon wyblaknie.

Kasy rejestrujące mające postać oprogramowania

Na polskim rynku nie znajdziemy wielu rozwiązań spełniających nasze oczekiwania wobec wirtualnych kas fiskalnych. Warto szukać zatem u znanych i doświadczonych producentów. Aplikacja MobiKasa zapewnia wszystkie funkcje w jednym miejscu – bez ograniczeń. Mobilną kasę możesz zainstalować na telefonie lub tablecie z system Android lub iOS. Takie rozwiązanie usprawni sprzedaż w Twojej firmie i wzniesie ją na wyższy, bardziej innowacyjny poziom. Dziś mobilność i nowoczesność to potrzeby rynku. MobiKasa to wirtualna kasa fiskalna w postaci aplikacji, z którą wystawisz fakturę, paragon fiskalny oraz e-paragon. Wejdź na stronę i przekonaj się sam!

wirtualna kasa fiskalna w postaci oprogramowania